Zústaňte informováni

o dění na naší farmě

IX. Králičí hody

13.05.2019

Zveme vás na IX. Králičí hody, které se budou konat 12. října 2019 opět na zámku ve Valči na Vysočině. Tentokrát se zaměřením na drobnochovatele a rodiny s dětmi. Na odborném semináři se zájemci dozví nejen novinky z chovu králíků, ale i zajímavosti např. Při práci s těmito zvířaty během natáčení filmů apod.

Na odborném  semináři se návštěvníci dozví novinky ze světové výstavy králíků která se letos konala v Dánsku.

Poradna pro drobnochovatele bude k dispozici celý den. Zde budou na dotazy chovatelů odpovídat odborníci zabývající se chovem, zdravotním stavem i výživou králíků.

Nově uznaná plemena králíků v ČR od r. 2020. MVDr. Vlastimil Šimek Ph. D. (VFU Brno)

Vybrané parazitózy králíků, jejich léčba a prevence. Prof. Ing. David Zapletal, Ph. D. MVDr Vlastimil Šimek, Ph. D Lenka Kudělková (VFU Brno)

Vliv hmotnosti králíků po odstavu na mortalitu a růst do požadované porážkové hmotnosti. Ing.Karel Janda Česká Zemědělská univerzita  Praha.

Slunečnice topinambur -  plodina do krmiv i do výživy. Ing. Jaromír Kvaček metodik pro tvorbu krmných receptur, vědecký pracovník pro výzkum topinamburu, Ústřední kontrolní zkušební ústav zemědělský Brno.

Systémy ustájení ve výkrmu králíků- doc. Ing. Zdeněk Volek Ph.D. doc. Ing. Lukáš Zita Ph.D. Česká Zemědělská univerzita Praha.

Moderátor IX. Králičích hodů Milan Jonáš.

 

Program, zejména přednášející na odborném semináři budeme ještě v následujících týdnech postupně aktualizovat.

 

 

Nabídka chovných králíků se bude konat od 13 hodin.
Odpoledne pak bude především zábavné s ukázkou přípravy pokrmů a programem pro děti.