Chovná stanice HYLA

Kočárovi králíci

GENETIKA HYLA

Naše chovná stanice má jako jediná v ČR výhradní zastoupení brojlerových králíků HYLA. Poud se na našem trhu setkáte s jiným prodejcem genetiky HYLA, nebude se jednat o pravou genetiku a prodej bude nelegální. Jsme také jediná chovná stanice brojlerových králíků v Evropě, která prodává chovné králíky se zárukou - samci po dobu aklimatizace, tj. 1měsíc, samice - do prvního porodu - max. 180 dní věku.
Ceník králíků

AKREDITOVANÉ PRACOVIŠTĚ MZ

Jsme pracoviště akreditované ministerstvem zemědělství a schválené jako dodavatelské zařízení od roku 2011. Spolupracujeme se Zemědělskou univerzitou v Praze, Mendlovou univerzitou v Brně,Veterinární a farmaceutickou univerzitou v Brně, Ústředním kontrolním zkušebním ústavem zemědělským v Brně.
Poslat dotaz

INFORMACE O CHOVU

Farma Jiří Kočár se specializuje na produkci genetiky Hyla. Na českém trhu působí od r.1993. Původně byla naskladněna rodičovskými a prarodičovskými liniemi Hyla. V současné době farma nabízí chovatelům a zájemcům o faremní chov králíků kvalitní genetiku, dlouhodobě ověřenou v praxi, která patří ke špičkovým v Evropě i ve světě.
Naším cílem není zkracovat dobu výkrmu jatečných králíků a dosahovat jateční váhy v co nejkratším čase. To je strategie velkých farem, které k tomu potřebují klimatizované prostory a nejsou schopny produkovat jateční králiky bez medikací a léčení. Nechceme jít cestou kuřecích farem, protože takto rychle vyrobené maso nemá kvalitu masa domácího.
Nabízíme brojlerového králíka , který dosahuje jateční váhy v 75- ti dnech, snese i krmení klasické (bez granulí) - obilím, senem a zbytky z domácnosti. Nemá vysoké nároky na ustájení, může se chovat společně i s jinými domácími zvířaty. Nevadí mu zima, potřebuje hlavně sucho a čerstvý vzduch. Při výkrmu králíků nepoužíváme žádné speciální postupy.
U základních plemen králíků, u nichž je doba výkrmu delší než 110 dnů,se začíná v mase tvořit cholesterol a proto doporučujeme chov brojlerovýchkrálíků u nichž je doba výkrmu maximálně 100 dnů.
Praprarodičovská linie Hyla AGP je odchovávaná v našich klimatických podmínkách na farmě v Ratibořicích. Do chovu jsou zařazováni jen nejodolnější jedinci, kteří prošli obdobím růstu bez léčení a vakcinací, kromě preventivního očkování proti moru a myxomatóze. Jejich potomci – prarodiče GP vyrůstají v podobných podmínkách. Tím postupně vzniklo zdravé chovné stádo, které je velmi odolné a produkuje kvalitní genetiku.
Chovní králíci - rodiče CD, velmi dobře snášejí běžné stájové prostředí. Chovatelé, kteří se rozhodnou pravidelně doplňovat svůj chov o rodičovskou linii, si takto mohou postupně vytvořit odolné chovné stádo, které bude produkovat nadstandardní jateční králíky.
Abychom zvýšili odolnost chovných králíků a přizpůsobili je podmínkám českých chovatelů, používáme mimo jiné i metodu tzv. postupného zvýšení odolnosti. Odolnost jak na teplo, chlad a zátěž prostředí zvyšujeme postupně v různých odchovných zařízeních. Celý proces od nákupu chovných linií těsně pod genetickým kódem, přes linie které se rodí u nás, trvá cca 2 roky a za tu dobu jsou králíci přísně selektováni. Do další generace jsou vybíráni jen nejodolnější jedinci tzn. že chovatel, který si koupí základní linii, kupuje králíky, jejichž předkové se našim klimatickým podmínkám přizpůsobovali po dobu 2 roků. Tito králíci jsou odolnější, než králíci, kteří se dovážejí z jiného klimatického pásma a neprošli aklimatizací.
Více informací o chovu a krmivo

INFOCENTRUM NA FARMĚ

informujte se přímo u nás na farmě, rádi Vám poskytneme veškeré potřebné informace

Podrobné informace o genetice HYLA
Při uzavření smlouvy o nákupu chovných králíků provádíme zaučení chovatele zdarma, krok za krokem, až zvládne práci v chovu sám.
Informace o výrobcích krmných směsí, zpracovatelích králičího masa a cenách
Zprostředkujeme kontakty se všemi důležitými institucemi, které souvisejí s chovem králíků
Dovoz chovných zvířat zajišťujeme smluvně přepravcem s certifikátem dopravce zvířat a vybavením vozidla pro tuto přepravu
Menší množství je možno odebrat přímo na farmě v Ratibořicích
Linie chovných králíků
KOČÁROVI KRÁLÍCI
Naše chovná stanice má výhradní zastoupení brojlerových králíků HYLA v České republice. Spolupracujeme se:
Naše zvířata také chová přední česká ZOO ve Dvoře Králové. Jsme jediná chovná stanice brojlerových králíků v Evropě, která prodává chovné králíky se zárukou - samci po dobu aklimatizace, tj. 1měsíc, samice - do prvního porodu - max. 180 dní věku.

CERTIFIKÁT BEZPEČNÉHO CHOVU

Farma Jiří Kočár úspěšně prošla systémem certifikace EFSIS a splňuje podmínky pro vývoz do EU. Každý chovný kus je dodáván s certifikátem, který garantuje jeho původ, kvalitu a dodávku všech chovných kusů z jedné farmy. Tím vylučujeme možnost setkání chovných linií ze dvou, popř. více prostředí. Všechna chovná zvířata starší 45 dnů jsou preventivně očkována proti moru a myxomatóze.