NOVINKY

06.10.2020

X.ročník Králičích hodů

Byl mimořádný nejen co do počtu ročníků,ale i díky opatřením vyhlášeným vládou ČR v souvislosti s pandemií Covid 19. Po celý den...
01.10.2020

Již tuto sobotu se na vás budeme těšit ve Valči.

Termín konání jubilejního X. ročníku králičích hodů se blíží. Letos se chovatelé sejdou opět na zámku ve Valči na semináři,...
všechny novinky

Kontakt

Máte-li jakékoli dotazy nebo připomínky, nebo chcete více informací o našich produktech, nutričních programech, prosím, kontaktujte nás.
KONTAKTUJTE NÁS

O naší farmě

Kočárovi králíci - tradice od roku 1993

Vítejte na stránkách naší rodinné farmy, těší nás, že vám jejich prostřednictvím můžeme přiblížit její historii a filozofii. Na začátku všeho bylo nadšení zakladatele chovu Jiřího Kočára a výborné přírodní a geografické podmínky krásné Vysočiny. Základy chovu byly položeny v roce 1993, kdy v Itálii nakoupil 70 kusů kvalitních chovných králíků a začal se nejprve zabývat pouze přímou produkcí králičího masa. Jak už to u králíků bývá :), chov se velmi rychle rozrůstal a spolu s ním rostly i požadavky na budování potřebného zázemí a techniky. Naše původně malá rodinná usedlost od doby svých počátků prošla celou řadou rekonstrukcí, máme radost z toho, co se nám podařilo vybudovat. Na fotografie se podívejte tady (odkaz)
V roce 2002 jsme byli na základě velmi dobrých chovatelských výsledků osloveni přímo našimi italskými partnery s nabídkou na přebudování a přizpůsobení farmy pro certifikovanou chovnou stanici s licencí.V průběhu roku 2013 zakladatel farmy Jiří Kočár st. Onemocněl závažnou nemocí klíšťové encefalitidy a budoucnost farmy byla nejistá. Po půlročním pobytu v nemocnici se po návratu domů jeho zdravotní stav výrazně nelepšil. Z toho důvodu přerušil podnikatelskou činnost a byl mu přiznán invalidní důchod. Nicméně za pomocí rodiny a nejbližších přátel se chod farmy udržel a v roce 2016 se zakladatel farmy téměř plně zotavil ze své nemoci a mohl se tak vrátit ke své práci a svým milovaným králíkům. S pomocí a plným zapojením synů Petra a Jiřího byl provoz farmy uveden do podoby, v jaké ji naši vážení zákazníci znají dnes a ve které ji, doufáme, rádi poznáte také.
Nyní je farma domovem pro více než 5000 králíků. Sledujeme moderní, k přírodě šetrné trendy a  stále se snažíme zlepšit prostředí a životní podmínky pro chovaná zvířata. Zkušenostmi a praktickým ověřováním jsme zároveň vyhodnotili italskou genetiku Hyla jako jednu z nejkvalitnějších na současném evropském trhu. Jsme hrdí, že jsme jediní licencovaní dodavatelé této špičkové genetiky pro český a slovenský trh.
V současnosti naše farma produkuje špičkové chovné králíky hyla, laboratorní králíky,jateční králíky anebo produkty z králičího masa. Spolupracujeme s univerzitami a výzkumnými ústavy v Čechách i na Slovensku.Naše zvířata chovají i přední zoologické zahrady v české republice. Chov králíků chápeme také jako možnost poskytnout těmto krásným tvorům (odkaz do galerie) důstojné podmínky pro soužití s lidmi a jejich potřebami.
Věříme, že dělat věci pořádně a s láskou má smysl.
Jiří Kočár starší a synové

 

Jak šel čas na naší farmě

1993 - Založení firmy K + K Jiří Kočár, produkce  jatečních králíků Hyla

2002 - Založení chovné stanice Hyla

 

2003 - První setkání chovatelů králíků v ČR - Boňov

 

2008 - Mezinárodní veletrh - Brno

 

2010 - zahájení provozu laboratoře - Petr Kočár
2017 - farma zapojena do programu Skutečně zdravý dodavatel

2020 - zahájení zkušebního provozu venkovního volného chovu- Jiří Kočár ml.

 

Prohlédněte si fotogalerie z naší farmy níže: