O naší farmě

Kočárovi králíci - tradice od roku 1993

Vítejte na stránkách naší rodinné farmy, těší nás, že vám jejich prostřednictvím můžeme přiblížit její historii a filozofii. Na začátku všeho bylo nadšení zakladatele chovu Jiřího Kočára a výborné přírodní a geografické podmínky krásné Vysočiny. Základy chovu byly položeny v roce 1993, kdy v Itálii nakoupil 70 kusů kvalitních chovných králíků a začal se nejprve zabývat pouze přímou produkcí králičího masa. Jak už to u králíků bývá :), chov se velmi rychle rozrůstal a spolu s ním rostly i požadavky na budování potřebného zázemí a techniky. Naše původně malá rodinná usedlost od doby svých počátků prošla celou řadou rekonstrukcí, máme radost z toho, co se nám podařilo vybudovat. Na fotografie se podívejte tady (odkaz)
V roce 2002 jsme byli na základě velmi dobrých chovatelských výsledků osloveni přímo našimi italskými partnery s nabídkou na přebudování a přizpůsobení farmy pro certifikovanou chovnou stanici s licencí.V průběhu roku 2013 zakladatel farmy Jiří Kočár st. Onemocněl závažnou nemocí klíšťové encefalitidy a budoucnost farmy byla nejistá. Po půlročním pobytu v nemocnici se po návratu domů jeho zdravotní stav výrazně nelepšil. Z toho důvodu přerušil podnikatelskou činnost a byl mu přiznán invalidní důchod. Nicméně za pomocí rodiny a nejbližších přátel se chod farmy udržel a v roce 2016 se zakladatel farmy téměř plně zotavil ze své nemoci a mohl se tak vrátit ke své práci a svým milovaným králíkům. S pomocí a plným zapojením synů Petra a Jiřího byl provoz farmy uveden do podoby, v jaké ji naši vážení zákazníci znají dnes a ve které ji, doufáme, rádi poznáte také.
Nyní je farma domovem pro více než 1200 králíků. Sledujeme moderní, k přírodě šetrné trendy a  stále se snažíme zlepšit prostředí a životní podmínky pro chovaná zvířata. Zkušenostmi a praktickým ověřováním jsme zároveň vyhodnotili italskou genetiku Hyla jako jednu z nejkvalitnějších na současném evropském trhu. Jsme hrdí, že jsme jediní licencovaní dodavatelé této špičkové genetiky pro český a slovenský trh.
V současnosti naše farma produkuje špičkové chovné králíky hyla, laboratorní králíky,jateční králíky anebo produkty z králičího masa. Spolupracujeme s univerzitami a výzkumnými ústavy v Čechách i na Slovensku.Naše zvířata chovají i přední zoologické zahrady v české republice. Chov králíků chápeme také jako možnost poskytnout těmto krásným tvorům (odkaz do galerie) důstojné podmínky pro soužití s lidmi a jejich potřebami.
Věříme, že dělat věci pořádně a s láskou má smysl.
Jiří Kočár starší a synové
 

Jak šel čas na naší farmě

 

1993 - Založení firmy K + K Jiří Kočár, produkce  jatečních králíků Hyla

2002 - Založení chovné stanice Hyla

 

2003 - První setkání chovatelů králíků v ČR - Boňov

2008 - Mezinárodní veletrh - Brno

 

2010 - zahájení provozu laboratoře - Petr Kočár
2017 - farma zapojena do programu Skutečně zdravý dodavatel

2020 - zahájení zkušebního provozu venkovního volného chovu- Jiří Kočár ml.

 

Prohlédněte si fotogalerie z naší farmy níže: