Zústaňte informováni

o dění na naší farmě

Kontakt

Máte-li jakékoli dotazy nebo připomínky, nebo chcete více informací o našich produktech, nutričních programech, prosím, kontaktujte nás.
KONTAKTUJTE NÁS

IX. Králičí hody

13.05.2019

Zveme vás na IX. Králičí hody, které se budou konat 12. října 2019 opět na zámku ve Valči na Vysočině. Tentokrát se zaměřením na drobnochovatele a rodiny s dětmi. Na odborném semináři se zájemci dozví nejen novinky z chovu králíků, ale i zajímavosti např. Při práci s těmito zvířaty během natáčení filmů apod.

Na odborném  semináři se návštěvníci dozví novinky ze světové výstavy králíků která se letos konala v Dánsku.

Poradna pro drobnochovatele bude k dispozici celý den. Zde budou na dotazy chovatelů odpovídat odborníci zabývající se chovem, zdravotním stavem i výživou králíků. Nabídka chovných králíků se bude konat od 13:00 hodin.

10:00 - Setkání chovatelů.

14:00 - 18:00 - bohatý program pro děti i dospělé na nádvoří zámku a v restauraci Stodola.

Králíčci v ohrádce, vystoupení folklórního souboru Bajdyš Třebíč, hry a soutěže v zámecké zahradě, rukodělné dílničky, kuchařská show, projížďky v kočáře taženém koňmi, Večerní taneční zábava s kapelou Druhej Dech.

Vstup zdarma.

 

Program semináře:

 

Nově uznaná plemena králíků v ČR od r. 2020 - MVDr. Vlastimil Šimek Ph. D. (VFU Brno)

 

Vybrané parazitózy králíků, jejich léčba a prevence - Prof. Ing. David Zapletal, Ph. D. MVDr Vlastimil Šimek, Ph. D Lenka Kudělková (VFU Brno)

 

Vliv hmotnosti králíků po odstavu na mortalitu a růst do požadované porážkové hmotnosti - Ing.Karel Janda (ČZU v Praze)

 

Slunečnice topinambur -  plodina do krmiv i do výživy. Ing. Jaromír Kvaček metodik pro tvorbu krmných receptur, vědecký pracovník pro výzkum topinamburu, Ústřední kontrolní zkušební ústav zemědělský Brno.

 

Systémy ustájení ve výkrmu králíků - Ing. Ondřej Krunt, doc. Ing. Lukáš Zita , Ph.D.,doc. Ing. Zdeněk Volek, Ph.D., Ing. Adam Kraus, Ing. Jaroslav Peták (ČZU v Praze)

 

Problematika kvality králičího masa - doc. Ing. Zdeněk Volek, Ph.D.,doc. Ing. Lukáš Zita, Ph.D. (VÚŽV, v.v.i. Praha Uhříněves, ČZU v Praze)

 

Krmné strategie ve výkrmu králíků pro drobnochovatele - Jiří Barták Dis. 

 

Moderátor IX. Králičích hodů - Milan Jonáš

Prodej malých množství vlastních produktů živočišného původu z prvovýroby přímo chovatelem( živí králíci a králičí maso).Novela veterinárního zákona. MUDr.Miroslav Tuček ředitel veterinární hygieny a ochrany veřejného zdraví.
Krajská veterinární správa SVS pro Kraj Vysočina

Program, zejména přednášející na odborném semináři budeme ještě v následujících dnech aktualizovat.