Zústaňte informováni

o dění na naší farmě

Kontakt

Máte-li jakékoli dotazy nebo připomínky, nebo chcete více informací o našich produktech, nutričních programech, prosím, kontaktujte nás.
KONTAKTUJTE NÁS

Již tuto sobotu se na vás budeme těšit ve Valči.

01.10.2020

Termín konání jubilejního X. ročníku králičích hodů se blíží. Letos se chovatelé sejdou opět na zámku ve Valči na semináři, jehož program budeme postupně doplňovat. Z již potvrzených příspěvků přednášejících uvádíme:

1. Ing.Karel Janda ČZU Praha - Výkrm, spotřeba krmiva a ekonomické vyhodnocení růstu brojlerových králíků Hyla

 

2. MVDr.Jaroslav Ondráček -Krmné směsi pro králíky, co prozradí etiketa a senzorické posouzení krmiva .

 

3. MVDr.Zuzana Tšponová Veterinární a farmaceutická univerzita Brno Ústav ochrany a welfare zvířat a veřejného veterinárního lékařství  - Vliv stresu na pohodu králíka 

 

4. Ing.Součková ČZU Praha -Králík domácí a jeho využití v ZOO rehabilitaci

 

5. Ing, Ondřej Krunt a kolektiv, Katedra chovu hospodářských zvířat, FAPPZ, ČZU v Praze - "Welfare a zdravotní stav králíků v různých systémech ustájení" 

 

6. MVDr Vlastimil Šimek, Ph.D. (VFU Brno FVHE Ústav chovu zvířat, výživy zvířat a biochemie): Současná situace a výhledové trendy v zájmovém chovu králíků v ČR

 

7. Doc. Ing. Zdeněk Volek, Ph.D.VÚŽV v.v.i. Praha Uhříněves,ČZU v Praze - Možnosti využití čekanky ve výživě králíků.

 

13:00 Autogramiáda právě vydané knihy o chovu králíků MVDr Vlastimila Šimka.

8. Prodej malých množství vlastních produktů živočišného původu z prvovýroby přímo chovatelem (živí králíci a králičí maso). MUDr.Miroslav Tuček ředitel veterinární hygieny a ochrany veřejného zdraví.
Krajská veterinární správa SVS pro Kraj Vysočina.

 

9.  Afrika v Podrkonoší   

Ing.Monika Ptáčková, Bc. Dita Rindtová

 

Odpoledne:

Tvoření,  jízda kočárem, taneční vystoupení, harmonikář, živí králíčci v ohrádce, občerstvení. Celým programem bude  provázet moderátorka MgA Jitka Macháňová.

 

Chovatelé, kteří se zůčastní semináře si mohou chovné králíky Hyla vyzvednout od 17:00 do 19:00 h. na farmě v Ratibořicích. Objednávky příjmáme do 20. 9. 2020